Internetinė parduotuvė - nuomoti ar kurti savo?

  • 2019-03-18
  • Dalintis:

Nors elektroninių parduotuvių verslas pamažu tampa įprastu, o ne vienas šiuolaikinis žmogus yra apie jį susimąstęs ir svarstęs alternatyvas, daugeliui klausimų apie steigimo ir kūrimo subtilybes vis dar kyla. Kad ir kaip paprasta viskas iš pirmo žvilgsnio atrodytų, išties, vienas svarbiausių klausimų, į kuriuos turėtų atsakyti planuojantys steigti verslą virtualioje erdvėje – kokios parduotuvės jis pareikalaus – nuomojamos ar sukurtos individualiai.

Kokie pagrindiniai skirtumai tarp nuomojamos ir individualiai Jums sukurtos internetinės parduotuvės?

Pirmiausiai, derėtų žinoti, jog tai aprėpia ne tik nuosavybės teises, tačiau ir funkcionalumo plėtimo galimybes bei dizaino sprendimus, finansinius išteklius, priklausomybę nuo paslaugų teikėjų ir daugelį kitų aspektų, kuriuos ir aptarsime šiame straipsnyje. Taip pat, priimant sprendimą derėtų žinoti, kokius lankytojų srautus jūsų parduotuvė generuos ateityje bei numatyti jos svarbą – ar tai bus pagrindinė veikla, kuria užsiimsite aktyviai, ar tik papildomas mėgstamas užsiėmimas, džiuginsiantis laisvalaikiu.

Internetinės parduotuvės kaina

Vienas pirminių aspektų, į kurį atsižvelgiama renkantis tarp nuomojamos ir individualiai kuriamos parduotuvės yra kaina. Tačiau neleiskite šiai Jūsų suklaidinti. Be abejo, mėnesinė internetinės parduotuvės nuomos kaina atrodo gerokai mažesnė nei naujos internetinės parduotuvės kūrimo kaina. Tačiau atminkite, jog nurodomą skaičių kasmet turėsite dauginti iš 12 ir būsite įsipareigojęs paslaugos teikėjui, o individualiai jums sukurta parduotuvė taps jūsų asmenine nuosavybe, už kurią kartą atsiskaitęs daugiau mokėti niekam neprivalėsite ir galėsite ją visiškai valdyti savo nuožiūra. Tad internetinės parduotuvės kūrimo kaina ir patirtos išlaidos ilgainiui atsipirks. Taip pat, egzistuoja galimybė už puslapio kūrimo darbus mokėti ir dalimis – internetinė parduotuvė išsimokėtinai yra itin populiarus sprendimas jaunųjų verslininkų tarpe, kadangi suteikia tuos pačius privalumus kaip individualus pasirinkimas, tačiau prilygstantis internetinės parduotuvės nuomos kainai.

Pasirinkusiems po mažesnę sumą už parduotuvės nuomą mokėti kas mėnesį, tenka prisitaikyti prie siūlomų šabloninio dizaino alternatyvų bei ribotos unikalių techninių sprendimų integracijų galimybės. Iš esmės, nuomodamiesi parduotuve esate įspraudžiami į rėmus, kuriuose privalote sutalpinti savo verslą ir jo galimybes bei ryšį su vartotojais. Tad jei kol kas nesate užtikrintas, kokių funkcijų jūsų veikla pareikalaus, ir norite pasilikti galimybę modifikuoti parduotuvės funkcionalumą pagal individualius, nuolat kintančius poreikius – kreipkitės į specialistus dėl tik jums skirto puslapio sukūrimo. Internetinės parduotuvės kūrimas leidžia įgyvendinti visus jūsų norus, kurių internetinės parduotuvės nuoma niekuomet neleistų paversti realybe.

Nuomojamos ir individualios internetinės parduotuvės techniniai aspektai

Ne mažiau svarbus ir techninis aspektas – nors nuomojantis elektroninę parduotuvę nereikia asmeniškai rūpintis programiniais atnaujinimais, šių sisteminė dalis, kaip taisyklė, yra valdoma paslaugą teikiančios įmonės, tad vartotojas yra priklausomas nuo jos techninio aptarnaujančiojo personalo. Tuo tarpu parduotuvę kuriant individualiai derėtų arba turėti pakankamą žinių bagažą jos valdymui, arba ranka pasiekiamus specialistus, kurie pagelbėtų atliekant sudėtingesnius parduotuvės valdymo veiksmus, kadangi internetinės parduotuvės kūrimas yra specifinių techninių žinių reikalaujantis procesas.

Šiuo metu verslą virtualioje erdvėje planuojančių tarpe pastebimas didesnis atsargumas ir nenoras investuoti į savo kuriamą produktą. Todėl nemaža dalis verslo naujokų renkasi jo pradžiai išsinuomoti parduotuvę ir taip patikrinti idėjos tvarumą, o, jei viskas pavyksta puikiai, pereiti į kitą lygį. Toks apdairumas, kurį lemia mažesnė internetinės parduotuvės nuomos kaina, leidžia išvengti kai kurių nepasiteisinančių investicijų, tačiau, visgi, daugelis pamiršta, jog duomenų perkėlimas iš nuomojamos parduotuvės į kitą platformą – brangus malonumas, kadangi perkeliamų duomenų kiekis neretai būna didelis, o abiejų platformų duomenų bazės kardinaliai skiriasi, taip itin komplikuodamos duomenų perkėlimą. Taip pat, susiduriama su dar viena kliūtimi – dažnu atveju vartotojų slaptažodžiai būna koduoti, tad net perkėlus duomenis kitur lojalūs jūsų klientai nebegalės pasiekti savo paskyrų.

Internetinės parduotuvės kūrimas – sudėtingesnis, tačiau ir daugiau galimybių jums bei jūsų verslui suteikianti alternatyva, tuo tarpu internetinės parduotuvės nuoma – nieko ypatingo neieškančių ir išskirtinumo sąskaita sutaupyti norinčių pasirinkimas.

Pasirengę pradėti?

Jei Jums patiko mūsų darbai ir sprendimai, kviečiame bendradarbiauti! Norint sužinoti preliminarią paslaugų kainą, papasakokite mums daugiau apie savo projektą.

scroll
Vardas yra privalomas
Įsitikinkite ar įvestas el. paštas yra teisingas.
Įsitikinkite ar įvestas el. paštas yra teisingas.
Projekto tipas*
Pasirinkite projekto tipą
Trumpai aprašykite savo projektą.
Preliminarus biudžetas
iki 1000 €
virš 1000 €
virš 5000 €
virš 10.000 €
* Privalomi laukai
Pažymėkite, kad sutinkate su www.soliduskodas.lt privatumo politika.
Pažymėkite varnelę, kad nesate robotas.

Užklausa išsiųsta

Dėkojame, Jūsų užklausa nusiųsta. Pasistengsime Jums atsakyti kuo greičiau.